Гаф на Арсенал - Рома, домакините почват втората част без двама (видео)

18:50
Двубоят от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига между отборите на Арсенал и Рома донесе много емоции на зрителите. "Артилеристите" имаха превъзходство през всичките 90 минути и логично стигнаха до победа с 1:0 след попадение на Робин ван Перси в 36-а минута.

Любопитното в случая е не преднината, която имат англичаните преди реванша, а гафът на рефера Клаус Бо Ларсен от Дания и неговите асистенти Хенрик Сондербу и Андреас Норестранд в началото на второто полувреме. Съдиите на срещата дадоха началото на второто полувреме без да преброят играчите на терена, а през това време централната двойка защитници на Арсенал Коло Туре и Уилям Галас спокойно си седеше в съблекалнята и обсъждала стратегията за втората част, която вече беше започнала. Самир Насри и Робин ван Перси прецениха, че могат да бият Рома и без двамата защитника и изпълниха центъра. Централният нападател Никлас Бендтнер зае позиция на ляв бек, а Гаел Клиши се премести в центъра на защитата и сформира двойка с Бакари Саня. След като изминаха 10 секунди от вторите 45 минути Уилям Галас се появи полугол в тунела на "Емирейтс Стейдиъм" и с развързани обувки. Капитанът Коло Туре бе по-подготвен от френския си колега и се изстреля към терена да брани честа на "артилеристите" без разрешението на Клаус Бо Ларсен, за което получи и жълт картон.

Обяснението на Коло Туре е, че Уилям Галас се е забавил защото имал проблем с футболните обувки, а капитанът го е изчакал, защото винаги излиза последен от съблекалнята.