Панама записа историческа победа над САЩ (видео)

11:38
Отборът на Панама сложи край на серията от 26 мача без загуба на САЩ, побеждавайки янките с 2:1, за да си осигури място в четвъртфиналите на турнира за Златната купа на КОНКАКАФ.

Луис Техада откри резултата в 19-ата минута, а Габриел Гомес от дузпа в 36-ата удвои преднината на тима. САЩ върнаха само един гол, чрез Кларънс Гудсън в 68-ата мин. и в крайна сметка регистрираха първа загуба от 9 мача с Панама. Освен това американците не бяха губили никога мач от груповия етап на Златната купа.

Панама излезе начело в група "С" с 6 точки и е сигурен 1/4-финалист, САЩ и Канада имат по 3 и са с равни шансове за преминаване в следващия етап. Победителят в турнира получава автоматична виза за Купата на Конфедерациите в Бразилия през 2013 г.