Лудо 6:6 във Висшата лига на Шотландия изумява света (видео)

13:05
Мъдъруел и Хибърнирън си нанизаха цели 12 гола в двубой, завършил 6:6. Срещата бе от бе от предпоследния, 37-и кръг в шотландската Висша лига.

Статистиката показва, че Това е най-резултатният мач в шотландския елит за всички времена.

Този хикс означава, че двата тима не можаха да решат битката за четвъртото място и всичко ще стане ясно в последните мачове.

Гостите откриха чрез Ниш в 11-ата минута. Коук изравни в 16-ата, а още в 20-ата резултатът стана 1:2 след ново попадение на Ниш. Риордан даде двуголов аванс с точно изпълнение в 28-ата минута. Ниш оформи своя хеттрик в 36-ата, но три по-късно Сътън намали - 2:4. Хибс дръпна с 6:2 след голове на Стъбс (56 и 65). Последните 25 минути домакините стигнаха до забележително реми, отбелязвайки четири безответни гола - Коук, Хейтли, Сътън и Жуткивич, който се разписа в последната минута