ЦСКА изпусна Левски във Вечно дерби №125

21:37
Отборите на Левски и ЦСКА завършиха наравно 0:0 на националния стадион "Васил Левски" в мач от 21-я кръг на българската "А" футболна група. Това Вечно дерби бе под номер 125 между "сини" и "червени".

Първите минути на срещата бяха напълно равностойно, като действията се развиваха изцяло в средата на терена. Символичните домакините от Левски създадоха първата голова опасност в 8-а минута, когато след многоходова акция се стигна до няколко паса в наказателното на ЦСКА, но до удар към вратата на Здравко Чавдаров не се стигна. Отново опасност създадоха "сините" в 17-а минута, но озовалият се на добра позиция Христо Йовов се засуети и топката му бе отнета. Първата си хубава атака на ЦСКА бе създадена в 27-а минута, когато Платини напредна добре по десния фланг, центрира в наказателното на Левски, но Бензукан изчисти в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Тодор Янчев стреля силно от движение, но ударът му с левия крак бе много неточен. В следващите 10-тина минути играта се поотвори, като двата отбора все по-често организираха атаки към противниковата врата. В 38-а минута нападателят на ЦСКА Даниел Панку направи много добър пробив в наказателното поле на Левски, след което падна за дузпа, но вместо нарушение главният съдия Антон Генов даде жълт картон за симулация на играча на "червените". Веднага след това напрежението ескалира и няколко играчи от двата тима се сдърпаха, като до сериозен инцидент не се стигна. Три минути преди края на първото полувреме Мишел Платини стреля от границата на наказателното поле, но силният му удар попадна в Йордан Милиев и не застраши Георги Петков. В продължението на първата част отново Платини попадна в добра позиция, но стреля слабо.

Началото на второто полувреме започна с канонада от факли и бомбички, най-вече от страна на феновете на Левски, и играта бе спряна за няколко минути, за да се проясни атмосферата на стадиона. Николай Димитров получи добра възможност за пробив в наказателното поле на ЦСКА в 51-а минута, но се оплете в топката и я загуби. Само минута по-късно френският халф на ЦСКА Елиот Гранден отправи страхотен удар към вратата на Левски, но Георги Петков със сетни сили изби в корнер. В 54-а минута "армейците" получиха прави на пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Изпълни го Гранден, под стената, но отново Петков спаси. Шест минути по-късно ЦСКА създаде много чисто голово положение, но освободилият се добре от двама бранители на Левски Даниел Панку стреля много слабо и неточно с левия крак. Гранден можеше да открие резултата в 63-а минута, когато получи добро центриране от Панку, но изстрелът на французина с глава мина на сантиметри от страничната греда на Петков. Малко след това влезлият като резерва в състава на Йоан Андоне Румен Трифонов отправи опасен удар с левия крак, който обаче мина над вратата на "сините". Телкийски излезе на стрелкова позиция в 79-а минута, но вместо да стреля силно, той опита да прехвърля Чавдаров и сгреши. В ответната атака, Панку бе изведен от Тодор Янчев с много добро положение, но румънският нападател не успя да отиграе добре и стреля в аут. Веселин Минев пробва късмета си от далечно разстояние в 84-а минута, но изстрелът на бранителя на Левски мина много далеч от целта. До края на мача, който получи и 7 минути продължение, не бяха създадени нови добри възможности за гол и Вечното дерби завърши без отбелязването на попадение.

След този мач отборът на Левски запазва 4-о си място в класирането на "А" група с актив от 36 точки, а ЦСКА е на 3-а позиция с 40 спечелени точки.

Стартови състави:

Левски:
Петков (к), Станчев, Милиев, Бензукан, В.Минев. Гаджев, Балтанов, Бардон, Жоазиньо, Йовов, Н.Димитров

ЦСКА: Чавдаров, Виданов, Попов, К.Стоянов, Й.Минев, Янчев (к),  Янев, Петре, Платини, Гранден,  Панку

Левски - ЦСКА 0:0

BoBi_Levskara
28.03.2010 14:26

Казвате, че сме нямали точен удар.То и ЦСКА имаха само 1 точен удар ако онова подаване с вътрешен фалц извън наказателното поле може да се нарече удар.ЦСКА имаха 3-4 неточни удара повече и може би владение на топката с около 60-40 но нищо повече.По логичен от 0-0 резултат нямаше.

Notlike
28.03.2010 14:04

ЦСКА спука Левски - смях, но не и истина. Левски спука ЦСКА - тука вече си избухнах от смях. Абе, момче, знаеш ли какво - гаси плейстейшъна и си лягай *lol*

Futbulfen
28.03.2010 11:38

Ялово,сиво,грозно и флегматично мачле се изигра снощи на нац. стадион "Васил Левски".Гледам БГ футбол от 12,13г (тъй като в момента съм на 1*cool* и такава гавра с дербито,в което преди години момчетата от двата отбора са си оставяха и сърца и души на терена..не е имало.Аз съм левскар и се срамувам от "играта" на Левски снощи..никога не сме били толкова слаби,апатични и беззъби.(особено с ц(*ка). Ако не беше респекта и силния страх преди мачовете с Левски..може би арменците сега щяха малко да стопят разликата в преките двубой.Трябва много сериозна чистка лятото (разбира се тия мърди треа да ни избудат сега до 2ро,3то место) като се започне от собственика,да се мине през ст.треньора(мойте уважения към Гонзо,но на Левски му трябва специалист!) и се стигне до куп изчерпани и немощни футболисти. И един въпрос..Ако не бяха сектор "Б" и "г" каква ли щеше да е картинката.. *sick*

donatelo
28.03.2010 09:25

За какво изпускане става въпрос,че ЦСКА излезе със 7 защитника ли?Затова лиги изпуснаха?Просто и двата отбора прекалено много се страхуваха дане загубят и затова както казвате мача между агитките беше по-интересен.

Captain
28.03.2010 09:00

svilen4o0 абе мой ти верно кой мач си гледал?? Те левски нямаха удар бе *lol* ЦСКА ги спукаха !! Провери статистиката след мача - Левски нямат удар в очертанията на вратата ... жалки сте !!! борете се да не изпаднете

baltanov
28.03.2010 00:24

то само тая година да е уреден мача добре ама то от 5 години е това и после се крият в съблекалнята в мездра *thumb_down*

svilen4o0
28.03.2010 00:20

абе ей тъпанари кой истърва бе боклуци колко атаки имат чорбата ве помияри *lol* левски ги убиха от игра смешници долни пробити ЦСКА изпусна Левски във Вечно дерби №125 *lol* без коментар секи който е гледал мача е не си криви дошата ще си каже кой беше и си е по-добрия отбор .....

profesorat_
28.03.2010 00:00

баси що не остаят веднъж да играят като хората без да е уговорен мача тия нарочно не вкарваха некои положения а ако некой беше вкарал веднага и другия отбор вкарва .. тъпа работа уреден хикс *thumb_down*

alexanderr_85
27.03.2010 23:49

и тая година ЦСКА ШАмпион ама през крив макарон...!!! *lol*

toni_sf
27.03.2010 23:32

*thumb_up* недей да те боли, аз сьм от цска, ако погледнем реално на нещата , вие имате уж футболисти на ниво а ние уж два пьти по добри, и кой е виновен играха куци срещу сакати

bradata63
27.03.2010 23:28

Винаги ще са водещите отбори на България защото колкото и да не ви се иска този мач е най-добрата продукция на нашето първенство!Има отбори които играят на върха на силите си срещу един от двата отбора/гранда/но това не им дава правото да се конкорират с двата гранда на БЪЛГАРИЯ!И да допълня изказването си-Левскар съм от 40год. но днес си бяхме по-слаби!Боли ме,но това е истината.

toni_sf
27.03.2010 23:27

*lol* това е поредният пьт в който се убеждава човек че в тия два отбора играят най смешните футболисти

Lfc4life
27.03.2010 23:07

хаахха и това ако е дерби.Пълни селяни,смешници и всякви.Край с Цска и Левски,вече няма да са те основните отбори в Бг.Догодина Берое шампион!!!

paunQ
27.03.2010 22:48

Това със СМС гласуването е пълна тъпотия... Трябва да си голяма балама, за да пуснеш смс за тази глупост, но за жалост ние сме доказали, че сме прост народ.

KILLna7
27.03.2010 22:13

Много слаб мач .Левскар съм ,но както и да го погледна слаба ракия са си всички ! Много ми се искаше да бяха пуснали Цачев в нападение пък каквото стане ,но те пък решиха да играе Йовов на който топката винаги му се бие в грешния крак *joking* Накрая най-справедливо щеше да е да де по един жълт картон на жоро вратарчето за изпълението от типа "Перла" и на Панку за касапското влизане без причина ! Единствения начин който виждам аз е да налагат млади ,че тез дъртите паркинсона не им прощава вижда се ...

Asenator
27.03.2010 22:10

Пожелавам успех на Локото. Явно, че няма да станем шампиони щом не успяхме да бием Левски. Добре ще е говедата да не се класират за Европа да ни излагат *sick*

Nishtojen
27.03.2010 22:05

Заглавието е неправилно. ЦСКА не са изпуснали ЛЕВСКИ, нито 1 от 2-та отбора не изпусна другия. ТОВА НЕ БЕШЕ МАЧ, ТОВА БЕШЕ ПРИСПИВНА ПЕСНИЧКА *erm*

Kimi_R
27.03.2010 21:59

Ей,добре,че беше Болтън-Юнайтед та да има какво да се гледа.Добре,че беше Бербатов та да има какво да се види.15 минути общо за двете полувремена на това "дерби" и щях да умра от скука.Беше ясно още преди мача,че ще направят "борбено" реми и ще са недоволни от съдията.А Гошко вратарчето се самоконтузи при изпълнението си в края на мача,но мисля,че заслужава оскар за него
*lol* *thumb_up*

dominator20
27.03.2010 21:58

ЦСКА през второто половреме игра малко по добре от Левски , и засложаваше повече победата, а иначе това не беше никакво дерби *lol* *thumb_up* *beer* наздраве нито левски нито цска ще са шампиони , не заслужават с тая игра *thumb_up*

27.03.2010 21:49

И това наричаме "Вечно дерби" ?.Слава богу че са двете всеотдайни агитки с прекрасната си хореография да та видим нещо хубаво тоя мач.Нашите играха защитно та напред каквото стане за никъде не сме.Дано поне Локо и Литекс покажат малко футбол и да острамят тва дерби.Най- долнокачественото дерби м/у Левски и ЦСКА което съм гледал.

Samoletski
27.03.2010 21:46

Второто полувреме по-добре играха ЦСКА, имаше и опити за изненада, но нямаше ефективност. А тоя Гошо вратарчето голям палячо. Да ходи в цирка и пак извади късмет, че не му вкараха от халите.

don_a4o
27.03.2010 21:43

И аз гледах Бербатов как ги набъка 2 гола дербито беше пълна скука браво на Литекс и Локо София

Notlike
27.03.2010 21:42

Край. Такова чудо не съм гледал. Панку можеше и да го изгони, ама Гошо вратарчето как се контузи сам, не е истина *lol*

MeToDueB

по време на мача звъннах на шампиончето по боулинг да го питам защо е 0-0, нали каза 2-2 .. каза, че при гол на единия отбор, другия щял симулативно (част от футболистите му), да не играят .. и да допуснат гол за изравняване .. ама се преебахте адски *angry* не знам защо. Бербатов много игра .. к*р за ЦСКА, 2 к*ра за Левски .. и за курвенските им фенове .

don_a4o

Това,ако беше дерби ......... жалко,че ЦСКА не победи пълна скука добре,че нямаше простотии само димки

blade_mastercho
27.03.2010 21:40

MeToDueB ти си мълчи че твойте прогнози са некфи смешни !!!! *thumb_down*

MeToDueB

хахахахаххахахаххахахахахаха как се преебахте да гледате тоя смешен мач, а Бербатов е*а майката на Болтън ..

27.03.2010 20:42

Методиееееев,нали щеше да се обадиш бе,клитор червен бербатов!обещавам,че нищо няма да ти правя,само Катрин Вачева N2!!!!!!! *erm*

27.03.2010 19:28

Fabregas_boy - менкай ги бе *wink* все пак българския цирк не е за изпускане *lol*

Fabregas_boy
27.03.2010 19:18

Абе чудя се кой да гледам-ЦСКА срещу Левски(БГ фъшкия) или Манчестър дет са ми антипатични с ония средняци Болтън(ама там играе Уилшър) *wonder*

Vasko_777
27.03.2010 19:16

я недей така, че историята помни-7:2; 7:1; 5:0, пък и Челси-Астън Вила 7:1, очаквам и Левски-ЦеЦка 7:1
*party* *beer*

MeToDueB
27.03.2010 19:15

заебете го тоя прост мач .. пускайте Болтън - Манчестър .. Бербатов води атаката, миналата година той донесе победата 0-1 в 90-тата минута точно срещу Болтън .. труден мач ще е.. заебете смешния мач ..