Барса разпиля Щутгарт без много да се напряга (видео)

23:35
Барселона победи Щутгарт с 4:0 на "Камп Ноу" в 1/8-финалния мач реванш между двата отбора от Шампионската лига и се класира за следващата фаза на турнира.

От самото начало "каталунците" започнаха да "опипват" съперника си, типично в свой стил разиграваха продължителлно и търсеха извеждащия пас. Във 22-а минута Тиери Анри получи хубаво падаване по левия флаг, но бе затворен добре от защитник и би слабо в ръцете на Йенс Леман. Две по-късно Педро се озова на стрелкова позиция, но би в аут. В 9-а минута и Лионел Меси пробва шанса си отдалеч, но Леман без проблеми улови.

В 13-а минута обаче аржентинецът намери добра позиция за стрелба и от границата на наказателното поле между няколко бранители отправи неспасяем шут за 1:0 в полза на Барса. След попадението домакините продължиха да доминират, но Тиери Анри някак си се губеше в предни позиции. "Каталунците" определено не играеха на върха на възможностите си. Въпреки това обаче Щутгарт не успяваше по никакъв начин да застраши Виктор Валдес.

В 22-а минута Лео Меси изведе добре Яя Туре отляво, той подаде на Педро и младокът от няколко метра вкара втори гол за испанците. Барселона съвсем се успокои и до края на полувремето разиграваше лежерно топката без много, много да се напряга.

През втората част Щутгарт се опита да задържи по-дълго топката, но не създаде нищо в предни позиции. В 55-а минута Меси подаде на Туре, който от границата на наказателното поле би встрани. Пет по-късно обаче Лео за втори път в срещата изригна и с техничен шут по земя покачи на 3:0.

В 72-а минута след хубаво центриране Дани Алвеш с глава пропусна да отбележи четвърти гол. В 86-а Меси навърза цялата защита на "швабите", но покрай Леман би небрежно в аут. Минута преди края обаче Боян Къркич бе точен за 4:0.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Барселона: Валдес, Даниел Алвеш, Пике, Пуйол, Максуел, Туре, Бускетс, Педро, Иниеста, Меси, Анри

Щутгарт: Леман, Молинаро, Нийдерман, Делпиер, Хлеб, Селози, Кедира, Кузманович, Ташчи, Какау, Погребняк