ЦСКА загуби от Ресовия с 1:3 гейма

22:01
Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА загуби с 1-3 гейма от полския Асеко Ресовия в първата среща от елиминациите на Шампионската лига по волейбол, която се игра в препълнената "Арена Самоков".

Гостите, водени от Любомир Травица, поведоха още от самото начало на срещата и на първото техническо прекъсване имаха преднина от две точки - 6:8. Разликата се запази и на второто техническо прекъсване - 14:16, а поляците нямаха проблем да спечелят първия гейм с 19:25. Втората част започна отново с доминация на Ресовия и гостите водеха с 5:8 на първото, и с 13:16 на второто техническо прекъсване. Резултатът стана 0-2 гейма, след като Асеко Ресовия спечели втория гейм с 16:25.

ЦСКА започна по-добре третата част. Момчетата на Александър Попов поведоха с 8:6, но тогава в залата бяха хвърлени доста димки от агитката на "червените". Това наложи прекъсване на срещата за около 30 минути. Междувременно за няколко минути нямаше ток, тъй като се получи токов удар. В крайна сметка мача беше продължен, ЦСКА натрупа няколко точки разлика, което бе достатъчно да спечели гейма с 25:22 точки.

"Армейците" започнаха вихрено четвъртия гейм и поведоха на първото техническо с 8:6. Българският тим водеше и на второто техническо прекъсване с 16:15. Срещата вървеше точка за точка, стигна се до 22:22, но в крайна сметка Ресовия спечели гейма с 22:25 и така победи в мача с 3-1 гейма.