Аустрия Виена може да изхвърчи от Лига Европа заради феновете (видео)

12:13
Разярените фенове на Аустрия Виена вчера нахлуха на терена по време на домакинството на своя тим срещу Атлетик Билбао от Лига Европа. Група от над сто крайно настроени привърженици проби предпазната ограда на стадиона в средата на второто полувреме при резултат 0:2 за баските.

Стюардите бяха прекалено малко, за да озаптят бесните ултраси, които тръгнаха да търсят саморазправа с футболистите на гостуващия тим, които обаче предвидливо се прибраха в съблекалните.

Мачът бе прекъснат за повече от двадесет минути, преди полицията да се справи с тълпата. В крайна сметка Атлетик Билбао вкара и трети гол и спечели мача с класически резултат.

Отборът на Аустрия Виена може да понесе много сериозни наказания и дори може да бъде изхвърлен от турнирите за голям период от време.