Канадският футбол достигна нови висоти

03:33

Канада се поздрави с първата в историята си победа на Копа Америка. "Кленовите листа" надвиха с 1:0 Перу в мач от група "А" и направиха голяма крачка към класиране в следващата фаза.

Попадението за канадците отбеляза Джонатан Дейвид в 74-ата минута. Малко преди това Мигел Араухо от Перу получи директен червен картон.

До почивката мачът беше много скучен, а футболистите на Канада отправиха само един удар към противниковата врата.

Малко преди края на полувремето единият от помощник съдиите Умберто Паньой припадна. Причината най-вероятно са високите температури в Канзас Сити. Пръв на помощ на рефера се притече канадският вратар Максим Крепьо, а след това на терена се появиха медицинските лица.

В средата на втората част перуанският защитник Араухо беше отстранен за грубо нарушение след намесата на ВАР, а четвърт час по-късно Джонатан Дейвид донесе победата на Канада. Нападателят на Лил се разписа след асистенция на Джейкъм Шафълбърг.

Канада събра 3 точки, след като на старта загуби с 0:2 от Аржентина. Перу има 1 точка от равенството с Чили.