Левски бра голям срам в Разград

21:31

Лудогорец разби с 5:1 Левски в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” постигнаха най-изразителната си победа над “сините” в историята, като за първи път вкарва на съперника пет гола във вратата му. Още в началото на мача Руан Секо (3') откри за домакините, но скоро Марин Петков (17') изравни. Почти веднага след почивката Георги Терзиев (47') отново изведе "орлите" напред, а Якуб Пьотровски (56') вкара трето попадение. Скоро дойде и четвърти гол - Квадво Дуа (63') бе точен, а Кайо Видал оформи крайното 5:1 в даденото от съдията продължение.

Двата тима направиха отличен и равностоен мач през първата част, която логично завърши наравно, но след почивката домакините отбелязаха четири безответни гола, което доведе до разгрома на “орлите”.

С успеха си днес и загубата на ЦСКА - София от Локомотив (Пловдив) по-рано, Лудогорец вече има солидна преднина на върха на класирането. Играчите на Георги Дерменджиев вече са с 63 точки и имат шест аванс и мач по-малко от “червените”. Левски от своя страна остава с 51 на четвърта позиция.

Едва след три минути игра Лудогорец откри резултата. Текпетей центрира прострелно по земя и след няколко карамбола Руан подложи крак, за да даде преднина на тима си.

В 17-ата минута Левски изравни след хубава комбинация, при която Патрик Мислович изведе отлично Марин Петков и крилото хладнокръвно преодоля Серджио Падт.

Съвсем скоро домакините можеха да си върнат преднината. Текпетей изстреля истински снаряд от пряк свободен удар, но гредата спаси Пламен Андреев.

В следващите минути двата тима играха на високи обороти, като атаките следваха и към двете врати. На два пъти "сините" стреляха опасно от дистанция чрез Евертон и Мислович, но Падт спаси.

Пет минути преди края на първата част домакините имаха претенции за втори жълт картон за Карлос Охене, който преследваше Текпетей. Крилото бе препънат при тичането, но реферът прецени, че няма нарушение.

В самото начало на втората част Лудогорец отново взе аванс. При едно центриране от статично положение Георги Терзиев бе оставен непокрит, а Пламен Андреев излезе неразчетено, за да опразни вратата си - 2:1.

В 56-ата минута "орлите" стигнаха до трето попадение. Якуб Пьотровски насочи топката към вратата с глава пред малкото наказателно поле и даде солидна преднина на тима си.

В 63-ата минута Лудогорец реализира четвърто попадение. Пьотровски бе изведен зад защитата и след като се освободи от приближаващия Кордоба намери на празна врата Квадво Дуа, който без проблеми реализира.

В последствие темпото спадна, след като крайният победител вече бе ясен. Все пак в края на мача Лудогорец се възползва от нова неточност от страна на "сините" и вкараха и пето попадение. Текпетей се пребори с Ван дер Каап в наказателното поле и потърси успоредно подаване пред вратата на "сините". Топката стигна до младия Дейвид Михалев, който обаче не успя да в уцели добре и я предостави на резервата Кайо Видал, който подпечата крайния резултат.

Така Лудогорец продължава с тоталната си доминация над Левски в шампионатните мачове. От последния успех на "сините" срещу "орлите" минаха вече близо седем години и осем месеца и 24 срещи. Това се случи на 13 август 2016 година, като оттогава разградчани са записали 18 победи и шест срещи са завършили наравно.

ЛУДОГОРЕЦ 5:1 ЛЕВСКИ