Безкрайна мъка на "Гудисън Парк"

20:44

Уест Хям обърна Евертън и спечели с 3:1 на “Гудисън Парк”. “Чуковете” стигнаха до успеха в самия край, като отбелязаха два гола в добавеното време, когато Томаш Соучек и Едсон Алварес се разписаха. Домакините поведоха в 56-ата минута с попадение на Бето, който пропусна дузпа в края на първата част. Курт Зума изравни в 62-ата минута.

Тимът на Шон Дайч вече девет поредни мача няма победа в първенството и е над зоната на изпадащите, защото отборите в дъното също не успяват да вземат точки. Уест Хям е седми, на две точки зад Манчестър Юнайтед.

Това бе първи мач за Евертън след намаляването на наказанието от 10 на 6 точки. Дайч остави на пейката Доминик Калвърт-Люин след 20 поредни мача без гол. Атаката бе водена от Бето. Португалският нападател, привлечен от Удинезе миналото лято, имаше желание, но не показа достатъчно концентрация в решителните моменти.