Грешна стъпка за Борусия Дортмунд у дома срещу Хофенхайм

20:49

Борусия Дортмунд се издъни вкъщи и загуби с 2:3 от Хофенхайм в мач от 23-тия кръг на Бундеслигата. Срещата бе много атрактивна и предложи два пълни обрата в мача. Иляс Бебу откри рано-рано за гостите (2'), но "жълто-черните" осъществиха пълен обрат още през първата част с голове на Донийл Мален (21') и Нико Шлотербек (25'). През второто полувреме обаче две попадения на таланта на Хофе Максимилиан Байер (61', 64') донесоха важната победа за отбора от Зинсхайм.

Това бе и първата загуба за Дортмунд през 2024 г., като тимът на Терзич не бе губил в 8 поредни срещи и остава на 4-о място, с точка пред РБ Лайпциг. Хофе пък записа сладък първи успех след 8 последователни мача без победа, като тимът спря лошата си серия и е на 7-а позиция.

Гостите започнаха ударно мача и поведоха още във 2-рата минута. Грешка в защитата на Дортмунд направи така, че топката попадна в Иляс Бебу, който останал сам срещу стража на “жълто-черните” Александър Майер реализира за 0:1. Домакините реагираха като ужилени и веднага натиснаха съперника си. Пет минути по-късно Марсел Забитцер шутира, а след намесата на Оливер Бауман  В 20-ата минута Донийл Мален получи добра топка и стреля опасно, но стражът на Хофенхайм отново спаси. Минута по-късно Дортмунд успя да изравни. След изпълнение на корнер от Юлиан Брант топката бе отклонена от Марко Ройс, а Мален от непосредствена близост изравни за 1:1. Само четири минути по-късно домакините осъществиха пълен обрат. Марко Ройс центрира от пряк свободен удар, а Нико Шлотербек се извиси и с глава направи 2:1.

През втората част обаче в мача последва нов пълен обрат. Първо в 61-вата минута Максимилиан Бейер пробва опасен далечен изстрел, а топката рикошира в Нико Шлотербек и стана неспасяема за Александър Майер - 2:2. Само три минути по-късно големият талант на Хофе отново се разписа. Антон Стах навлезе опасно отдясно и подаде успоредна на вратата топка, а Байер с десния крак направи 2:3. До края на срещата Дортмунд опита отчаян натиск, като Марко Ройс стреля от дистанция, но бе неточен. Буквално в последните секунди Юлиан Брант центрира опасно от пряк свободен удар, а Емре Джан стреля с глава над вратата, останал абсолютно непокрит.