Кристъл Палас се поздрави с успех над Брентфорд

22:43

Кристъл Палас прекъсна лошата си серия от осем поредни срещи без успех, след като надделя с 3:1 над Брентфорд на "Селхърст Парк" в лондонско дерби от 20-ия кръг на Висшата лига. Гостите поведоха още във втората минута чрез Кийн Люис-Потър, но "орлите" успяха да обърнат резултата още до почивката след попадение на Майкъл Олис (14') и Еберечи Езе (39'). През второто полувреме Олис отбеляза още един гол, с който реши всичко в своя полза.

Първото полувреме бе доста интересно, като само след 90 секунди гостите излязоха напред в резултата, след като Кийн Люис-Потър засече от въздуха центриране на Рурслев отдясно. Още до почивката обаче Палас стигна до пълен обрат. В 14-ата минута Майкъл Олис изравни с нов удар от въздуха. Тук нападателят на "орлите" подложи крак на далечната греда след центриране на Аю. В 39-ата минута резултатът вече бе в полза на домакините след хубава комбинация в предни позиции. Митчъл пусна в наказателното поле към Езе, който стреля с левия крак в далечния ъгъл за 2:1.

В 58-ата минута Олис проби между трима бранители и с удар в близкия ъгъл направи 3:1. Флекен спаси Брентфорд от нов гол в 72-рата минута, когато успя да отрази опасен шут на Езе.

Удар на Мопе в 76-ата минута пък срещна гредата и така Брентфорд не успя да се върне в мача.

За Брентфорд това е пета поредна загуба. Двата отбора заемат съответно 13-о и 15-о място във временното класиране, като разликата между тях е две точки.