В Унион бързо успяха да се отърсят от загубата от Бохум

01:20

Отборът на Унион Берлин се върна на победния път в Германия след успех с 2:0 над Кьолн в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата. Домакините набързо забравиха за поражението с 0:3 от Бохум в предишния кръг и се отдалечиха на три точни от границата на изпадащите отбори, като отборът е с мач по-малко заради отменения двубой с Байерн Мюнхен.

След нулево равенство през първата част, домакините от Берлин достигнаха до две попадения през второто полувреме. Първо Бенедикт Хюлербах беше точен за Унион в 55-ата минута. След пас от левия фланг на Кевин Фоланд топката попадна в Хюлербах, който я овладя в наказателното поле, справи се със своя пазач с отличен финт и с мощен удар в близкия ъгъл матира стража на Кьолн Швебе.

В 78-ата минута Давид Фофана удвои. Домакините организираха скоростна контраатака след грешен пас в предни позиции на противниковия отбор. Кевин Фоланд подаде зад гърба на защитата към Фофан, който преодоля Марвин Швебе с брилянтен удар в горния десен ъгъл.