Минута преди края на редовното време Лече си осигури пълния комплект точки от мача с Фрозиноне

20:33

След 11 поредни мача без победа Лече стигна до успех. Тимът на Роберто Д’Аверса спечели с 2:1 домакинството си на Фрозиноне. Трите точки бяха осигурени от Илбер Рамадани минута преди края на редовното време. Първата част завърши при 1:1 след попадения на Роберто Пиколи за домакините и на Кайо Жорже от дузпа за гостите. След тази победа Лече изпревари днешния си съперник и в момента е на 12-то място в класирането.

Вратарят на Фрозиноне Стефано Турати имаше вина за първия гол в мача. Първо неговото подаване бе пресечено от Ламек Банда, а след това Пиколи го изненада в близкия ъгъл. Домакините имаха предимство и много хубав удар на Банда от границата на наказателното поле завърши в гредата. Гостите имаха своите моменти и тестваха Фалконе, а след половин час игра получиха дузпа, след която изравниха.

След почивката отново Лече бе по-активният отбор. Банда стреля неточно на два пъти от добри позиции, а Турати направи отлично спасяване след мощен удар на Стрефеца. Пиколи не завърши добре две контраатаки. Домакините все пак стигнаха до гол малко преди края, когато удар от дистанция на Рамадани рикошира и изненада вратаря.