Илиан Илиев: Показахме, че не сме много далеч от първия и втория в групата

18:17

Селекционерът на България Илиан Илиев иска националите да играят с по-голямо самочувствие, тъй като само така могат да покажат истинските си възможности.

"Не само първите 10-15 минути, първото полувреме вътрешно се надявах да не ни вкарат гол, да успокоим отбора. Казах на футболистите на почивката, че трябва да играят със самочувствие. Без него футболните ни качества не можем да ги покажем. Второто полувреме ги показахме. Пак допуснахме два гола от статични положения. Вкарахме по-високи хора, но пак допуснахме. Не трябва да го повтаряме. Два пъти се спъваме в един и същи камък.

Говорим за неща, които могат да се променят. Интелигентни момчета са и могат да разберат с малко думи. Много тежка седмица от психологическа гледна точка. Съжалявам, че не успяхме да постигнем първа победа за годината. Срещу първия и втория показахме, че не сме чак толкова далеч с изключение на тези бели петна", каза селекционерът на "лъвовоте" след зрелищното 2:2 срещу Сърбия в Лесковец.