Брайтън не прости на Аякс и на нидерландска земя

00:05

Брайтън оглави временното класиране в Група "В" на Лига Европа поне за няколко часа, след като победи с 2:0 като гост Аякс. Закъсалият нидерландски гранд, който преди две седмици загуби със същия резултат и на "Амекс Стейдиъм" остава на последно място в групата с едва две точки след първите четири кръга. За сметка на това Брайтън е със седем и има всички шансове да се класира за елиминациите още първото си участие в европейските клубни турнири. По-късно тази вечер Олимпик Марсилия може да се завърне на върха, ако победи АЕК Атина.

Ансу Фати откри резултата още в 14-ата минута, след като получи от Адингра, влезе на скорост през центъра на отбраната на домакините и стреля в левия ъгъл. След почивката - в 53-тата минута, кадърът на Барселона пък асистира на Адингра, който шутира до близката греда за 0:2.

Най-добрата ситуация за гол на Аякс бе удар от воле в гредата на Брайън Броби.

Брайтън може да се класира за следващата фаза, ако победи АЕК в Атина в предпоследния кръг на груповата надпревара.