Славия победи Етър в ниско резултатен мач

18:33

Славия победи с 1:0 Етър в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение падна от дузпа. Тони Тасев бе точен в средата на първата част и с това донесе успеха на тима си.

"Белите" бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата и можеха да стигнат и до по-изразителен успех. На няколко пъти обаче Мартин Величков спаси "болярите" от второ попадение. Така Славия вече е на 13-о място с 14 точки. Етър от своя страна остава на дъното с осем точки.

След равностойно начало домакините откриха резултата в 18-ата минута. Тогава при центриране от корнер Георги Александров задържа Виктор Генев и след помощ от ВАР съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Тони Тасев и с прецизен удар реализира.

В 24-ата минута Галин Иванов се оказа на стрелкова позиция, но ударът му срещна горната греда над Мартин Величков и излезе в аут.

През втората част Славия действаше по-активно и на няколко пъти можеше да реализира второ попадение. Галин Иванов на няколко пъти стреля опасно, но вратарят Величков бе на мястото си, за да отрази. Така или иначе "белите" държаха успеха в ръцете си и не го изпуснаха до края на срещата, след като не позволиха и опасности пред Светослав Вуцов.

СЛАВИЯ 1:0 ЕТЪР

1:0 Тасев 18'-д.

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 6. Георгиев, 37. Керчев, 4. Генев, 17. Дост, 71. Стоянов, 33. Иванов, 88. Тасев, 8. Стоев, 10. Николов;

ЕТЪР: 22. Величков, 2. Христов, 4. Александров, 26. Иванов, 77. Николов, 25. Стоянов, 8. Моран, 10, Кнежевич, 33. Мина, 28. Янков, 14. Димитров;