Славия взе глътна въздух след успех срещу Крумовград (видео)

18:27

Славия победи с 2:0 Крумовград в среща от XV кръг на efbet Лига. Виктор Генев откри резултата с глава в 16-ата минута. Тони Тасев удвои от дузпа в 81-ата минута. Начело на "белите" в този мач е помощник-треньорът Мартин Кушев, който замества завърналия се начело на тима Златомир Загорчич. Натурализираният сърбин има наказание от предишния си период като наставник на най-стария столичен отбор.

Още в осмата минута Кушев трябваше да прави принудителна смяна, като на мястото на контузилия се Емил Мартинов влезе Кристиян Стоянов, когото на "Овча купел" наричат Новия Балъков. Малко по-късно Галин Иванов поиска дузпа заради интервенция срещу него на бранител в синьо, но реферът Виктор Вълков не посочи бялата точка. В 16-ата минута Славия откри резултата. Тони Тасев центрира от фаул и Виктор Генев наказа Янко Георгиев с хубав изстрел с глава - 1:0 за домакините. По този начин юношата на Левски си направи хубав подарък за своя 35-и рожден ден.

Последваха спокойни минути, за да дойде пропуск на Алекс Колев в самия край на полувремето. Бившият централен нападател на Ботев (Пловдив), Берое и ЦСКА 1948 се оказа непокрит в близост до голлинията на славистите, но ударът му беше париран от Николай Кръстев.

В 65-ата минута Славия пропусна два гола в рамките на няколко секунди. Първо удар на Галин Иванов, дошъл след като Янко Георгиев увисна, беше блокиран от бранител на Крумовград. След последвалия корнер Виктор Генев се размина на сантиметри с второ попадение с глава.

В 81-ата минута интригата в срещата падна, след като домакините получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, превърнат в точен удар от Тони Тасев - хубаво изпълнение на крилото и 2:0 за "белите". Така трите точки отидоха на сметката на Славия. Отборът от "Овча купел" вече има 11 точки в своя актив и се намира над Етър и Ботев (Враца) в класирането.

Славия 2:0 Крумовград

1:0 Виктор Генев (16)
2:0 Тони Тасев (81 - дузпа)

Стартовите състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев.

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 6. Джеферсон, 44. Божидар Кацаров, 10. Серкан Юсеин, 30. Жак Пехливанов, 14. Даниел Милянович, 23. Димитър Тонев, 9. Александър Колев.