Футболното бижу на Купа България беше мачът между Септември София и Ботев Враца

17:40

Отборът на Ботев Враца се класира за осминафиналите за Sesame Купа на България, след като постигна изключително драматична победа над Септември София. Мачът завърши при резултат 5:5 (8:9), но след дузпи гостите от Враца стигнаха до следващия етап на турнира. Попаденията за тима от efbet Лига бяха дело на Браян Переа (8), Жан Да Силва (45), Луис Соарес (84), Митко Панов (92) и Мартин Кавдански (117). Точни за домакините бяха Димитър Костадинов (34, 89, 90+1), Александър Петров (94) и Здравко Димитров (104).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Браян Переа успя да си освободи място и да отправи удар.

Все пак в 8-ата минута колумбийският стрелец не пропусна да се разпише. 30-годишният играч откри резултата след центриране от ъглов удар на Красимир Тодоров.

Отговорът на гостите бе почти моментален. Самб Бадара бе изведен очи в очи със стража на гостите от Враца, но стреля право ръцете на Федерико Рубио.

В 30-ата минута Марко Мажуга пропусна да направи резултата 2:0. Първо атакуващият футболист на врачани не успя да се разпише, след като остана сам срещу вратаря на Септември. Секунди по-късно той нацели и горната греда след удар от дистанция.

В 34-ата минута бившият футболист на Левски Димитър Костадинов изравни резултата с точен шут от границата на наказателното поле.

Малко по-късно Стефан Велев отговори с изстрел от пряк свободен удар, който обаче премина над целта.

В последните секунди на първата част Жан Да Силва върна преднината на тима от efbet Лига. Халфът се разписа със страхотен шут от далечна дистанция.

В 51-ата минута Здравко Димитров успя да си освободи пространство за изстрел, но кълбото прелетя на сантиметри от целта.

В 78-ата минута Стефан Велев отправи опасен удар, но Ивайло Иванов се справи. Три минути по-късно врачани стигнаха и до третото попадение. В негов автор се превърна Луис Соарес. Футболист на Ботев отклони кълбото след центриране от фал, а бранителят с крак от близка дистанция не остави шансове на стража на Септември.

В 89-ата минута Димитър Костадинов върна едно попадение. Той не сбърка в ситуация сам срещу вратаря. В последните секунди на срещата отново нападателят се разписа след подобно положение, вкарвайки мача в продължения.

Продълженията започнаха мечтано за врачани. Митко Панов стреля с глава, но вратарят на Септември се намеси. При добавката обаче кълбото влетя в мрежата.

Само две минути по-късно се стигна и до 4:4, след като Александър Петров от близка дистанция не остави шансове на Федерико Рубио.

В 104-ата минута Здравко Димитров заби невероятен гол. Крилото на столичани направи индивидуална акция отляво, след което навлезе навътре и с майсторски шут даде преднина на своя тим.

В 107-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Бранителят Мартин Ачков получи втори жълт картон.

В 117-ата минута Мартин Кавдански все пак успя да изравни резултата с глава и да докара двубоя до дузпи. При тях с по-здрави нерви се оказаха футболистите на Ботев (Враца), които вкараха и четирите дузпи, а за домакините пропуснаха Здравко Димитров и Йордан Йорданов.

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ 5:5 БОТЕВ ВРАЦА

0:1 Браян Переа 8'
1:1 Димитър Костадинов 34'
1:2 Жан Да Силва 45'
1:3 Луис Соарес 84'
2:3 Димитър Костадинов 89'
3:3 Димитър Костадинов 90'+1
3:4 Митко Панов 92'