Реал Сосиедад записа минимален успех над Бенфика

00:33

Реал Сосиедад разплака Бенфика насред Лисабон и след 1:0 си тръгна с трите точки, с което се превърна във фаворит за излизане от група “D” на Шампионската лига. Брайс Мендес заби единствения гол в 63-тата минута.

В другия мач от групата Интер пребори Ред Бул (Залцбург) с 2:1 в Милано и така се оформи съревнование между испанците и италианците за първото място. За португалците това е трето поредно поражение, с което им остава да се борят само за третата позиция, която праща на плейоф в Лига Европа.

Тимът на Сосиедад показа, че е по-добрият от Бенфика в момента. През първото полувреме баските имаха игрово превъзходство, което обаче не успяха да материализират.

Това обаче се случи в 63-тата, когато Мендес реализира след асистенция на Андер Баренечеа.

Четири минути по-късно Такефуса Кубо удари греда, с което гостите пропуснаха да стигнат до по-добър аванс.

Едва към края домакините застрашиха сериозно противника. В 78-ата минута вратарят на Сосиедад Алекс Ремиро направи важно спасяване, както и после в 86-ата след удар на Фредрик Аурснес през куп хора.

След две седмици двата тима отново ще се срещнат на терена, но този път в Сан Себастиан.