Не се разбра кой е по-добър измежду Нюкасъл и Уест Хям

22:30

Уест Хqм и Нюкасъл завършиха при резултат 2:2 във вълнуващ сблъсък от осмия кръг на Премиър лийг, игран на "Лондон Стейдиъм". Томаш Соучек даде аванс на "чуковете" в осмата минута, но след почивката "свраките" стигнаха до пълен обрат след две попадения на Александър Исак (57', 62'). Шведът удари и греда, а минута преди края Мохамед Кудус донесе точката на лондончани. Така Нюкасъл остава само с една победа в последните си шест гостувания в лигата.

Дейвид Мойс бе направил пет промени в сравнение с мача с Фрайбург в Лига Европа. 11-те бяха същите, които започнаха и срещу Шефилд Юнайтед миналия уикенд. Махаил Антонио премина късния фитнес тест и така успя отново да стартира, както бе и във всеки мач на "чуковете" в Премиър лийг от началото на сезона.

Еди Хау беше извършил само една корекция в сравнение с двубоя с Пари Сен Жермен. Елиът Андерсън започна вместо наказания заради натрупани жълти картони Антъни Гордън. Калъм Уилсън завърна в групата след контузия, но остана на пейката за началото.

Двубоят стартира много добре за домакините, които в осмата минута поведоха в резултата. Пакета и Емерсон комбинираха много добре отляво, след което левият бранител чукна много хитро топката покрай Поуп, който тръгна да го гони. Емерсон върна чудесно към Соучек, който засече в опразнената врата.

В 18-ата минута Бруно Гимараеш имаше късмета да остане на терена, тъй като можеше да получи втори жълт картон за нарушение срещу Уорд-Праус, но такъв не му бе показан.

До почивката Нюкасъл владееше топката в 71% от времето, но така и не успя да стигне до точен удар, с който да изравни резултата.

През второто полувреме Нюкасъл стигна до пълен обрат след два гола на Александър Исак. В 57-ата минута Трипиър центрира от свободен удар в наказателното поле, топката бе свалена с глава от бранител на Уест Хям към шведа, който от осем метра простреля Ареола. Пет минути след това Исак направи пълен обрат, след като засече на далечната греда перфектно центриране от въздуха на Трипиър.

В 73-тата минута гредата лиши Александър Исак от хеттрик. Шведът бе изведен сам срещу Ареола, преодоля го, но след това нацели страничния стълб.

В 89-ата минута Кудус донесе точката на Уест Хям след удар от границата на наказателното поле.