Очаквано: Волейболистите на България няма да играят на Олимпийските игри в Париж 2024

07:56

Волейболистите на България няма да играят на Олимпийските игри в Париж 2024!

Националите допуснаха категорична загуба от Канада с 0:3 (21:25, 17:25, 18:25) в 5-ия си мач от олимпийския квалификационен турнир в Сиан (Китай).

Това бе трето поражение за възпитаниците на Пламен Константинов в Китай, което на практика не остави шансове на България за едно от първите две места в Група С, които дават олимпийски квоти за участие в Париж 2024.

С 3 поражения и 6 точки България остава на 5-о място във временното класиране.

"Кленовите листа" записаха четвърта победа, като с една загуба и 12 точки временно оглавиха класирането, но преди изиграването на всички срещи от деня.

Успехът ги доближава до целта им за спечелване на олимпийска квота, като те излязоха едни гърди пред главните си съперници Аржентина - която играе по-късно с Полша и Белгия, която играе с Мексико.

В следващия си мач тимът на България излиза срещу Мексико.

Двубоят е утре от 08:00 часа.

Последният двубой на националите ни на турнира в Сиан е срещу Белгия на 8 октомври от 5,00 часа.

Волейболистите на България се опитаха да се противопоставят на Канада, но “кленовите листа” показаха отличен волейбол и не дадоха много шансове за успех срещу тях.

Старши треньорът на България Пламен Константинов се опита да промени играта на националния ни отбор.

16-годишният разпределител Симеон Николов започна да ръководи играта, Аспарух Аспарухов замени Алекс Николов,  а на поста диагонал във втората част заигра централният блокировач Илия Петков, който замени Цветан Соколов.

Тези промени не успяха да внесат положителна реакция.

Капитанът на България допусна необичайно много грешки в мача. Цветан Соколов записа едва 8 точки (1 ас, 1 блок). В атака диагоналът на България записа 6 непредизвикани грешки и сгреши 5 сервиса.

Волейболистите на България поведоха с 2:0 в началото на двубоя. Пайп на Александър Николов и 3:2. Блокада на Георги Сеганов направи резултата 6:4. Пайп на Стивън Маар изведе Канада напред с 9:7. Цветана Соколов атакува в аут - 7:10. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Двойна блокада на Алекс Грозданов и Георги Сеганов - 10:12. При 11:15 Пламен Константинов взе второ прекъсване. Артур Шварц атакува в аут 17:16. Туомас Самелвуо взе прекъсване за Канада. Успешна атака на Мартин Атанасов и 17:18. Атака на Алекс Грозданов и 18:18. Артур Шварц се с тройна българска блокада - 21:19. Алекс Николов атакува категорично от зона 4 по диагонала за 21:20. Носена топка на Цветан Соколов направи резултата 20:23. Ерик Льопки атакува по блокадата за 24:20. Пайп на Стивън Маар донесе успеха на Канада в първата част с 25:21.

Мартин Атанасов атакува по правата от зона 2 и 1:1 в началото на втората част. При 2:6 Аспарух Аспарухов замени Александър Николов. Цветан Соколов намали с атака до 4:7. Симеон Николов се появи в игра при 4:9. ПЛамен Константинов взе прекъсване за България при 4:10. Единична блокада на Джордан Шницер и Канада поведе с 14:6. Пламен Константинов взе нова прекъсване за България. Стивън Маар намери пролука в атака при най-дългото разиграване от началото на двубоя 16:7. Илия Петков замени Цветан Соколов като диагонал на разпределителя. Алекс Грозданов атакува в аут и "кленовите листа" поведоха с 10 точки при 7:17. Технична атака с две ръце на Мартин Атанасов - 11:20. Ас на Симеон Николов - 15:22. Стивън Маар изведе "кленовите листа" до геймбол при 24:16. Мартин Атанасов би начален удар в аут и Канада спечели втората част с 26:17.

Атака на Стивън Маар и "кленовите листа" поведоха с 6:3 в началото на третата част. Ас на Ерик Льопки и Канада поведе с 10:7. Блокаут на Мартин Атанасов намали резултата до 12:16. Мартин Атанасов атакува по блокадата и завърши дълго разиграване - 13:17. Блокада на Артур Шварц спря атака на Цветан Соколов - 13:19. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Алекс Николов се завърна в игра и заби ас за 15:19. Туомас Самелвуо взе прекъсване за Канада. Нов ас на Алекс Николов - 16:19. Троен български блок направи 17:19. Туомас Самелвуо взе ново прекъсване за Канада. Ас на Никълъс Хоуг и 21:17. Стивън Маар атакува успешно за 23:18. Двоен блок спря атака на Цветан Соколов и мачбол за "кленовите листа" при 24:18.

Мартин Атанасов стана най-резултатен за Българи с едва 9 точки (1 блок). Александър Николов добави още 7 точки (2 аса).

Стъвън Маар заби 16 точки (1 ас, 3 блока) за четвъртата победа на Канада в Сиан. Ерик Льопки добави 13 точки (3 аса, 1 блок). Артур Шварц се отличи с 11 точки (3 блока).

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 0:3 (21:25, 17:25, 18:25)