Пирин задълбочи кризата в Етър

19:08

Пирин (Благоевград) постигна успех с 2:0 като гост на Етър в ранния двубой за деня от efbet Лига. Борис Тютюков (7) беше точен за гостите в началото на срещата, а в добавеното време на първата част удвои преднината на "орлетата". Мачът на стадион "Ивайло" бе ръководен от Георги Кабаков, който показа червен картон за Валери Христов от състава на домакините. Кризата в Етър се задълбочава все повече и тимът заема последното място в групата.

Още при първата си добра атака Пирин поведе в резултата. Дълго подаване на Венцислав Бенгюзов намери Борис Тютюков на линията на засадата. Нападателят си спря топката от въздуха и прехвърли излизащия страж на Етър Мартин Величков.

Много бързо преднината на гостите можеше да бъде удвоена, но шут на Аймен Суда разтресе напречната греда. Нападателят беше оставен напълно сам и нито един защитник не му противодейства. В 18-ата минута домакините поискаха дузпа игра с ръка на Дмитро Семенив, който спря центриране отляво. Георги Кабаков отсъди корнер, а след преглед с ВАР това решение остана.

В 37-ата минута Андрей Йорданов изпълни свободен удар, при който шутира над вратата на Етър. Две минути по-късно Крум Стоянов опита техничен изстрел с външен фалц. Стражът на гостите Максим Ковальов плонжира и улови топката. Веднага след това Андрей Йоранов се отчете с шпагат, равносилен на решаващо спасяване. Той се хвърли пред топката, докато Мартин Тошев виждаше как отбелязва гол в опразнената врата.

В 42-рата минута и Мартин Величков записа в актива си добро спасяване при удар на Борис Тютюков от далечна дистанция. В добавеното време на първата част Пирин удвои предината си с второто попадение на Борис Тютюков. Юго Комано влезе в наказателното поле, стигна до аутлинията, след което върна топката назад към свободния Тютюков, а нападателят с едно докосване прати топката във вратата.

Второто полувреме започна с удар на влезлия от резервната скамейка Ивайло Димитров. Нападателят на Етър направи трудно изпълнение, което принуди Максим Ковальов да се намесва. Етър имаше още една добра възможност в 51-вата минута. Мартин Тошев бе останал сам на втора греда, но от близка дистанция не успя да прати удара си с глава във вратата.

Тошев отново стреля с глава в 53-ата минута, но и този път топката излезе в аут. В 61-вата минута Етър остана за пореден път с човек по-малко. Валери Христов направи необмислено влизане в краката на Владимир Медвед, след което главният съдия показа на защитника преждевременно пътя към душовете. В 67-ата минута Медвед шутира покрай вратата, а Аймен Суда бе недоволен, защото можеше да получи топката на чиста позиция.

Защитата на Етър сериозно се огъна секунди по-късно, когато Кондраков стреля застрашително покрай гредата. В 73-ата минута Ивайло Димитров стреля, топката рикошира от крака на бранител, а Максим Ковальов успя да улови.

В 80-ата минута Крум Стоянов осъществи добър пробив, завършил със слаб удар в ръцете на Ковальов. В 84-ата минута гол на Пирин бе отменен заради засада на Дмитро Семинив. Той бе останал зад гърба на защитата на Етър след удар на Христо Попадийн, при който Мартин Величков изби топката на крака на футболиста на Пирин.

Етър - Пирин (Благоевград) 0:2
0:1 Борис Тютюков (7)
0:2 Борис Тютюков (45+2)

Стартови състави:

Етър: 22 Мартин Величков 2 Валери Христов 15 Георги Ангелов 6 Пламен Димов 25 Крум Стоянов 28 Николай Янков 8 Моран Мартин 70 Димо Бакалов 38 Владислав Найденов 7 Кольо Станев 9 Мартин Тошев

Пирин: 12 Максим Ковальов 20 Аймен Суда 4 Айуб Абу 38 Александър Дюлгеров 6 Андрей Йорданов 17 Борис Тютюков 73 Венцислав Бенгюзов 8 Дмитро Семенив 11 Иван Тасев 29 Мартин Бачев 19 Юго Комано.

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Георги Кабаков
Начало: 15:30 часа