Астън Вила не можа да затрудни Ливърпул на "Анфийлд"

18:25

Ливърпул постигна безпроблемна трета поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 3:0 над Астън Вила на "Анфийлд". Мърсисайдци показаха, че набират скорост, особено в офанзивен план, и направиха двубоя неочаквано лек за тях. Доминик Собослай (3') вкара дебютното си попадение за "червените" в самото начало на срещата. Автогол на Мати Кеш (22') и попадение на Мохамед Салах (55') материализираха далеч по-добрата игра на Ливърпул. Домакините можеха да победят с двойно по-голям резултат, но Нунес, който нацели и гредата, и Салах пропуснаха поне по още два чисти положения. Астън Вила, който бе в серия от четири поредни победи във всички турнири, показа някои добри неща в атака, но в нито един момент не бе близо до това да измъкне точката, както направи при последното си гостуване на "Анфийлд". След този резултат Ливърпул се намира на трето място във временното класиране.

Ливърпул е в серия от 15 поредни срещи без загуба във Висшата лига.

Днешният двубой бе под №300 за Юрген Клоп в Премиър лийг. Германецът направи три промени в своя състав в сравнение със споменатия двубой със "свраките". Героят от този мач Дарвин Нунес очаквано започна като титуляр на върха на атаката на мястото на Коди Гакпо. Джо Гомес стартира на мястото на наказания Вирджил Ван Дайк. Къртис Джоунс излезе като титуляр за първи път през тази кампания, като той зае мястото на новото попълнение Ватару Ендо. Най-новата покупка Райън Гравенберх нямаше как да бъде регистриран за този двубой, така че той ще дебютира след паузата за националните отбори.

Емилиано Мартинес се завърна на вратата на Астън Вила, като това бе единствената промяна, която прави Унай Емери в сравнение с победата над Бърнли преди седмица. Новото попълнение Клеман Лангле остана на пейката.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които още в третата минута излязоха напред в резултата. Александър-Арнолд центрира от корнер, топката стигна до границата на наказателното поле, откъдето Доминик Собослай стреля много добре с левия края в далечния ъгъл, въпреки че пред него имаше куп играчи от двата отбора. Това бе първи гол на унгареца с екипа на Ливърпул.

В 22-рата минута Александър-Арнолд изведе Салах отдясно, след което египтянинът много добре сви топката към Нунес. Ударът на уругваеца срещна гредата, но след това рикошира в Мати Кеш, който си отбеляза автогол - 2:0 за Ливърпул.

Тимът на Юрген Клоп продължи да играе силно. В 27-ата минута Жоел Матип бе оставен непокрит и от седем-осем метра засече с глава центриране на Александър-Арнолд от свободен удар. Топката обаче премина встрани от целта. В 34-тата минута Джо Гомес се подхлъзна, а Диаби веднага намери Макгин в добра позиция. Изстрелът на последния обаче профуча покрай гредата. Това бе и първата опасност, до която стигнаха гостите.

Дарвин Нунес отново нямаше късмет в 39-ата минута, когато отново Салах го намери и въпреки че ъгълът бе малък, уругваецът намери начин да отиграе добре, стреляйки над Мартинес. Топката обаче срещна напречната греда.

В края на полувремето Вила организира още една добра атака, която обаче отново завърши без точен удар. Този път Диаби стреля встрани. В добавеното време пък Салах пропусна поредната възможност за Ливърпул. Александър-Арнолд изведе отново египтянина, който стреля, но Мартинес спаси.

В началото на втората част двата отбора пропуснаха по една чиста възможност. В 49-ата минута Дин центрира към далечната греда, където Кеш засече с глава и отправи силен удар, но Алисон се намеси блестящо и изби на самата голлиния. Минута по-късно Александър-Арнолд за пореден път изведе по блестящ начин Салах, който центрира успоредно на голлинията. Мартинес докосна топката, която все пак стигна до Нунес. Нападателят засече с глава, но кълбото някак се озова извън вратата.

В 55-ата минута обаче резултатът вече бе 3:0. Александър-Арнолд центрира от корнер, Нунес отклони с глава към далечната греда, където Салах засече от два метра.

До края победата на Ливърпул можеше да стане още по-изразителна, но Салах и Елиът пропуснаха добри възможности. Направилият страхотен мач Александър-Арнолд пък като че ли получи някаква контузия и бе заменен от младия Джаръл Куанса.