Игор Тиаго донесе точката за Брюж в напечен мач с Мехелен

01:15

Бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго вкара дебютния си гол за Брюж в официален мач. Бразилецът се разписа при равенството срещу Мехелен (1:1) в първия кръг на белгийската Юпилер лига. Тиаго беше точен от дузпа в 64-ата минута, а в 80-ата отстъпи мястото си на Ромео Вермон.

Брюж направи доста пропуски преди почивката, а изстрел на Рафаел Ониедика срещна гредата. В 38-ата минута гостите изненадващо поведоха с попадение на Роб Схоофс от пряк свободен удар. Изравняването дойде в средата на втората част, когато Игор Тиаго реализира дузпа, отсъдена след намесата на ВАР. В 76-ата минута Максим де Каупер от Брюж получи червен картон и "синьо-черните" не успяха да осъществят финален натиск, който да им донесе трите точки.

Шампионът Антверп стартира с домакински успех срещу Серкъл Брюж - 1:0. Автогол на Йеспер Даланд в 45-ата минута осигури победата на отбора на Марк ван Бомел. В другите мачове днес Гент надви Кортрийк с 3:2, а Сент Трюйден спечели с 1:0 домакинството си на Стандард (Лиеж).