Левски на Николай Костов записа нова победа (видео)

20:44

Левски надигра Етър с 2:1 в контролна среща, която се проведе в Правец. Резултата откри Георги Александров, който си отбеляза автогол в 43-ата минута. Само 60 секунди по-късно Ел Джемили удвои. Буколда върна едно попадение в 50-ата минута.

Това бе втора лятна  проверка за "сините". В първата те спечелиха със същия резултат и срещу Пирин, но на "Герена".

Преди няколко дни пък Етър допусна поражение с 0:4 от Черно море в Тетевен, а днес се представи доста по-добре.

Мажоритарният собственик на "сините" Наско Сираков изгледа проверката от трибуните, а с него беше и изпълнителният директор на клуба Даниел Боримиров. Българският гранд получи сериозна подкрепа от около 500 привърженици.

Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на "болярите". Рикардиньо овладя топката в 12-ата минута и шутира от почти нулев ъгъл в аут. В 26-ата минута Петков стреля отдалеч, но покрай лявата греда.

Десет минути по-късно Левски пропусна най-добрата възможност до този момент. Цунами остана непокрит на задната греда след центриране от корнер. Защитникът си спря топката и отправи удар от 6-7 метра, но бранител във "виолетово" изби.

Все пак Левски, който бе по-настойчив в предни позиции от своя опонент, стигна до гол в 43-ата минута. Уелтон центрира отляво към Рикардиньо, който засече с глава. Топката се отби в гърдите на Аалександров и влетя в мрежата на Етър.

Минута по-късно "сините" отбелязаха второ попадение след брилянтна скоростна атака. Марин Петков надбяга отдясно бранител на тима от Велико Търново и върна отлично по земя за Ел Джемили. Испанецът стреля с едно докосване от границата на големия пеналт в долния ляв ъгъл за 2:0.

На почивката треньорите на двата отбора извършиха няколко промени. Именно това повлия на попадението, което отбеляза Етър в 50-ата минута. Резервата Буколда се възползва от грешка на Галчев и с удар в долния десен ъгъл не остави шанс на Михайлов за 2:1.

След час игра Галчев, Рикардиньо и Попов комбинираха атрактивно пред наказателното поле на противника. Последният овладя на гърди и стреля, но покрай вратата. Две минути по-късно добър шут на Галчев излезе в аут.

В 83-ата минута Галчев осъществи рейд през центъра на терена, преодоля двама противникови състезатели и стреля мощно от 23-24 метра, но Христов спаси. Изпълнението вдигна публиката на крака.

В 86-ата минута отново Галчев, който в тази част от мача се подвизаваше като вътрешен полузащитник, изведе брилянтно Роналдо. Бразилецът шутира под ъгъл в аут.

Така контролата завърши при 2:1 в полза на Левски, а впечатление в състава на "сините" направи това, че капитанската лента бе на ръката на Сундберг, а не на Андреев.

ЛЕВСКИ - ЕТЪР  2:1

1:0 Георги Александров 43 авт.
2:0 Джавад Ел Джемили 44
2:1 Буколда 50

ЛЕВСКИ: 1. Андреев, 50. Димитров, 23. Сундберг, 6. Цунами, 2. Петрис, 8. Краев, 10. Попов, 11. Джемили, 88. Петков, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо, 14. Илиян Стефанов, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, 99. Иван Андонов

ЕТЪР: 12. Ангел Мартинов, 2. Валери Христов, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 25. Крум Стоянов, 8. Мартин Моран, 7. Кольо Станев, 28. Николай Янков, 29. Янко Ангелов, 10. Владислав Найденов, 11. Денислав Ангелов.

Резерви: 1. Дамян Христов, 13. Валентин Димитров, 26. Мариян Иванов, 17. Даниел Иванов, 21. Георги Иванов, 16. Шано Буколда, Мартин Николов, 5. Росен Върбишки, 18. Павел Иванов, 27. Педриньо, 19. Антъни Лебан