Грозни сцени прекратиха мача между Левски и Джохор (видео)

17:59

Заради неспортсменски и груби прояви на съперника контролната среща между " Левски" и "Джохор" бе прекратена в 54-ата минута.

Срещата бе изпълнена с множество нарушения, а в началото на втората част двубоят бе прекратен след няколко сблъсъка при резултат 0:1 за шампиона на Малайзия. Напрежението взе връх именно в 54-ата минута, когато Форестиери изрита без топка Филип Кръстев. Халфът на „сините“ получи бе фаулиран многократно и през първото полувреме.

Иначе „Левски“ започна срещата по-активно и след две минути игра именно Кръстев пое топката в близост до наказателното поле и стреля, но ударът му попадна в обсега на вратаря.

В седмата минута Филип Кръстев центрира от свободен удар, но никой от неговите съотборници не успя да докосне топката и Сийхан Хамзи спаси.

Две минути по-късно се наложи Хамзи да се намесва за трети път. Патрик-Габриел Галчев центрира добре отдясно, Ивелин Попов засече с глава, но ударът му бе слаб и не заструдни стража на Джохор.

В 19-ата минута Хосе Кордоба извърши нарушение на около 25 метра от вратата, за което получи жълт картон. След изпълнението топката се отклони в стената и Пламен Андреев улови.

„Джохор“ излезе напред в резултата след 25 минути игра. Топката стигна до Хуан Мунис, който стреля силно в близкия ъгъл и с помощта на страничния стълб прати топката в мрежата на Пламен Андреев.

В 31-ата минута Роналдо проби през центъра и бе фаулиран от Оскар Арибас. Зад топката застана Филип Кръстев, който стреля директно към вратарския ъгъл, но пропусна.

В 39-ата минута Ариф Айман проби отляво и пусна към Бергсон, който опита да изненада Пламен Андреев с удар в близкия ъгъл, но бе неточен.

„Левски“ можеше да стигне до изравнително попадение в 41-ата минута. "Сините" огранизираха нападение, което започна отляво, но продължи надясно към Ивелин Попов, който центрира към Рикардиньо, бразилецът се измъкна от опеката на своя пазач и стреля с глава в аут.

"Левски" - "Джохор" 0:1 (ПРЕКРАТЕН)

0:1 Хуан Мунис 25'

Левски: 1. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов – 18. Роналдо, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 17. Уелтон, 20. Асен Чандъров, 27. Асен Митков, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов

Старши треньор: Станимир Стоилов