Андреев изпусна мачбол и отпадна в квалификациите на Уимбълдън

17:45

Адриан Андреев отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира от Големия шлем на трева "Уимбълдън".

При дебюта си в надпреварата българинът загуби от номер 118 в световната ранглиста Майкъл Мо (САЩ) с 4:6, 6:3, 6:7(10:4) в оспорван двубой, продължил почти три часа.

Американецът направи пробив в третия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Българинът взе подаването на Мо в началото на втората част, след което поведе с 3:0. Малко по-късно двамата си размениха по един пробив и след 6:3 Андреев изравни резултата.

В третата част българинът стартира с пробив, след което взе аванс от 3:1. При 5:4 той сервираше за победа, но загуби подаването си. Американецът изравни 5:5, направи обрат за 6:5, но Андреев стигна до нов пробив за 6:6. В тайбрека Мо доминираше, спечели първите шест поредни точки и след 10:4 затвори мача.

В момента Димитър Кузманов играе в първия кръг на пресявките срещу бившия номер 19 в световната ранглиста Хьон Чун (Република Корея).