Успешно начало за Англия европейското за младежи (видео)

22:08

Младежкият национален отбор на Англия записа безпроблемен успех с 2:0 над връстниците си от Чехия в Батуми в първия им двубой от група С на Европейското първенство до 21 години.

“Трите лъва” имаха инициативата през целия мач, но трябваше да изчакат до началото на втората част, за да открият резултата. Тогава Джейкъб Рамзи комбинира с Аарън Гордън, след което нахлу в наказателното поле и беше точен със своя шут. В 68-ата минута именно Гордън реши, че е удвоил преднината на тима след съперникова грешка, но попадението не беше признато поради засада. Все пак англичаните стигнаха до втори гол в последните секунди на срещата, когато Камерън Арчър проби по левия фланг и достави топката на Емил Смит Роу, който необезпокояван се разписа за крайното 2:0.

В неделя Англия ще има за опонент Израел, а по същото време Чехия ще премери сили с Германия.