Хебър победи Берое като гост, опастността от изпадане за старазагорци стана по-голяма (видео)

18:25

Хебър победи с 2:0 Берое в Стара Загора в мач от последния 30-и кръг на редовния сезон в efbet Лига. Стефан Цонков и Георги Търтов бяха точни по един път във всяко полувреме.

С победата си днес Хебър излезе от зоната на директното изпадане и вече е на 14-о място с 23 точки. Ако запази тази си позиция тимът на Любослав Пенев ще играе бараж за оставане с отбор от Втора лига. Берое от своя страна остава с 27 точки на 12-о място и ако не промени представянето си във втората си фаза на шампионата, опасността от изпадане става все по-реална.

След равностойно начало гостите откриха резултата в 24-ата минута. След центриране от ъглов удар Мартин Михайлов продължи топката към Стефан Цонков, който от непосредствена близост реализира за 1:0 в полза на пазарджиклии.

В 38-ата минута Берое можеше да изравни, след като Тонислав Йорданов стреля опасно от дистанция, но Петър Дебърлиев спаси с плонж удара му.

През втората част Хебър имаше по-добър контрол на ситуацията и в 72-ата минута стигнаха до второ попадение. Анте Живкович нахлу в наказателното поле и стреля. Гредата спаси Иван Караджов, но топката се озова в краката на Георги Търтов, който реализира на празна врата.

До края на срещата Берое не успя да направи нищо, с което да се върне в мача, докато Хебър имаше още няколко опасни действия на контраатака и можеше да увеличи допълнително преднината си. Така или иначе щастието след последния съдийски сигнал бе за гостите, докато домакините разочароваха привържениците си.

БЕРОЕ 0:2 ХЕБЪР
0:1 Цонков (24)
0:2 Търтов (72)

БЕРОЕ: 73. Караджов, 2. Густаво, 3. Гомес, 5. Ламбулич, 8. Юсеин, 10. Мара, 14. Педро Енрике, 17. Георгиев, 18. Клайдер, 77. Пенчев, 98. Йорданов

ХЕБЪР: 1. Дебърлиев, 33. Цонков, 27. Мазан, 5. Михайлов 55. Вълчев, 19. Сила, 97. Марсел, 8. Гарсия, 98. Търтов, 39. Живкович, 77. Хамдиев