Лайпциг записа минимален успех с 1:0 над гостуващия Хофенхайм

19:34

Отборът на РБ Лайпциг записа минимален успех с 1:0 над гостуващия Хофенхайм в срещата помежду им от 30-ия кръг на Бундеслигата. За “биковете” това е четвърти пореден успех срещу този съперник във всички турнири и трети само през този сезон.

Победата заслужено отиде при домакините, които можеха да я постигнат с по-убедителен резултат, но не показаха достатъчно голяма точност. Все пак те успяха да отбележат победен гол, който дойде в 28-ата минута. Тогава противниковият защитник Джон Брукс сбърка при свой пас и това им позволи да организират контраатака, която беше завършена с попадение на Кристофър Нкунку.

Така Лайпциг остава на петата позиция в класирането, но вече с актив от 54 точки. Хофенхайм все още е 14-и с 29 спечелени пункта.