Нотингам живна с важни точки срещу Брайтън

00:17

Нотингам Форест постигна безценен успех по отношение на битката за оцеляване в Премиър лийг, след като сломи с 3:1 Брайтън на "Сити Граунд". Бившият европейски шампион прекъсна серия от 11 поредни срещи без успех в първенството, благодарение на което излезе над зоната на изпадащите.

Стив Купър бе направил две промени в сравнение с мача с Ливърпул. Голмайсторът на отбора Бренан Джонсън се завърна в стартовия състав, а Серж Орие излезе в двубой от Премиър лийг за първи път от 17 март.

Роберто де Дзерби пък предприе три корекции от полуфинала с Манчестър Юнайтед. Джейсън Стийл, Леви Колуил и Факундо Буонаноте, който за първи път стартира в Премиър лийг, бяха титуляри.

Още в деветата минута домакините получиха дузпа, след като Еступинан направи грешка, след което повали Неко Уилямс. Стийл обаче спаси удара от бялата точка на Джонсън.

Брайтън играеше много по-добре и в 38-ата минута натискът на "чайките" най-сетне даде аванс, след като Факундо Боунаноте вкара първи си гол за клуба. 18-годишният футболист направи добавка отблизо след намеса на Навас след удар на Марч. С голяма доза късмет Форест изравни в добавеното време на първата част, когато Паскал Грос засече с собствената си врата центриране на Ренан Лоди отляво.

Брайтън продължи да пропуска добри възможности и през втората част и отново бе наказан. В 69-ата минута Данило направи пълен обрат. Самият той отне топката в централната зона, след което Ауонии с едно докосване го изведе напред, а бразилецът напредна и стреля в ъгъла, отбелязвайки първия си гол за Форест.

В самия край на редовното време Форест получи втора дузпа заради игра с тъка на Дънк в наказателното поле. Този път 11-метровият наказателен удар изпълни Морган Гиба-Уайт. Той изправи Джейсън Стийл в противоположната посока и направи резултата 3:1.

В добавеното време гола на Ундав бе отменен след намесата на ВАР.