Бенфика се върна на пътя на победите

06:17

Водачът в португалското първенство Бенфика взе глътка въздух след 4-те мача без победа във всички турнири. "Орлите" спечелиха с 1:0 домакинството си на Ещорил и имат аванс от 4 точки пред Порто. Единственото попадение в двубоя на "Луж" отбеляза Николас Отаменди в 44-ата минута.

Аржентинският защитник се разписа в 44-ата минута след перфектно центриране на Давид Нереш. Малко преди това голмайсторът на Бенфика Жоао Марио пропусна дузпа. Гостите не нанесоха нито един точен удар, но държаха отбора на Роджер Шмит под напрежение до самия край.

5 кръга преди края на сезона Бенфика има 74 точки, но и по-трудна програма от Порто, който е с актив от 70 пункта. Третият Брага има 68 точки, а Спортинг (Лисабон) е 4-и с 58, но и мач по-малко.