Реал Мадрид и Бензема се позабавляваха с Валядолид

19:12

Реал Мадрид изнесе спектакъл за феновете си, като разби Валядолид с 6:0 на “Сантиаго Бернабеу”. С хеттрик се отличи Карим Бензема. Капитанът на “белите” отбеляза трите си попадения в рамките на седем минути през първото полувреме. Преди това Родриго откри резултата в 22-ата минута. Марко Асенсио пък се разписа след почивката, а Винисиус Жуниор се отчете с две асистенции. Лукас Васкес се нареди сред голмайсторите в самия край на срещата.

Отборът на Карло Анчелоти опита да стартира агресивно, но гостите имаха инициативата в началото. Валядолид на два пъти бе близо до откриване на резултата. В 10-ата минута прекрасен удар на Роке Меса не остави шансове на Куртоа, но топката се удари в лявата му греда. Секунди по-късно отличен пробив на Роса завърши с подаване към Мончу, който стреля покрай вратата от много добра позиция.

Постепенно Реал започна да контролира събитията на терена и да демонстрира класата си в атака. В 22-ата минута отлична бърза атака доведе до първия гол в мача. Асенсио напредна през центъра и изведе Родриго, който прецизно завърши. От този момент доминацията на домакините стана сериозна. Малко по-късно Бензема стреля след центриране на Родриго, но вратарят на гостите се справи.

Шоуто на Бензема стартира в 29-ата минута. Тогава французинът направи резултата 2:0, след като се възползва от великолепно подаване на Винисиус, което го изведе сам срещу опразнената врата и той само трябваше да насочи топката с глава. Объркването в редиците на Валядолид бе тотално. Малко след втория гол Асенсио бе изведен сам срещу вратаря. Той опита да прати топката над стража, на Асенхо успя да го спре.

Бензема отбеляза втория си гол в мача в 32-ата минута. Той беше в основата на прекрасна комбинация с Родриго и Винисиус. Французинът залъга бранител и с много красив удар прати топката в мрежата. Капитанът на Реал оформи своя хеттрик в 36-ата минута, когато получи топката от Родриго и завърши с акробатично изпълнение. Играчите на гостите нямаха отговор на случващото се на терена, а малко преди почивката Бензема се размина с още едно попадение, след като прати топката покрай вратата.

След това развитие на мача, наставникът на гостите опита да промени нещо със смени и направи три на почивката. Един от влезлите футболисти - Кике Перес, можеше да оправдае включването си. Секунди след подновяването на играта той отправи хубав удар, а топката се удари в дясната греда на Куртоа. Домакините отговориха с добра атака и удар на Бензема, който не затрудни особено стража на гостите.

Въпреки че срещата отдавна бе решена двата отбора продължиха да действат активно и през второто полувреме, а атаките към двете врати бяха често явление. В 62-ата минута Родриго удари греда, а малко по-късно прати топката в мрежата след отличен пробив и подаване на Винисиус. Попадението обаче бе отменено, тъй като Винисиус игра с ръка при овладяването на топката. Секунди преди тази ситуация Анчелоти извади Бензема, за да го запази за предстоящия мач срещу Барселона, а в игра се появи Еден Азар.

“Белите” не спряха да атакуват и в 73-ата минута стигнаха до нов гол. Асенсио напредна и опита да изведе Азар, топката се върна при него и този път той намери Родриго, който му върна, а испанецът прати топката в мрежата. Реал леко намали темпото, но продължи да има тотален контрол върху случващото се на терена и топката се разиграваше в половината на Валядолид.

Удари на Асенсио и Кроос попаднаха в ръцете на вратаря. Малко преди края Лукас Васкес бе изведен на отлична позиция, но стражът се справи, а при добавката Азар не успя уцели опразнената врата. След това Асенхо отрази и удар от въздуха на Кроос. Вратарят на гостите обаче сбърка в добавеното време. Той изрита топката на крака на Азар, който пък изведе Васкес и той също се нареди сред голмайсторите.

РЕАЛ МАДРИД - ВАЛЯДОЛИД 6:0

1:0 - Родриго 22'
2:0 - Бензема 29'
3:0 - Бензема 32'
4:0 - Бензема 36'
5:0 - Асенсио 73'
6:0 - Лукас Васкес 90'+2