Лион може да прати Ливърпул в Лига Европа

11:20
Френският Лион приема Ливърпул в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Срещата ще се играе в сряда вечер на "Стад Жерланд" от 21:45 часа българско време. В другата среща от група "Е" на надпреварата Фиорентина приема тима на Дебрецен.

В първия мач отборът на Ливърпул допусна загуба на стадион "Анфийлд" от състава на Лион в дерби срещата от група "Е" на третия кръг на Лигата. Въпреки че имаха гол аванс на почивката момчетата на Рафаел Бенитес допуснаха обрат и загубиха с гол в добавеното време.

Срещата започна добре за французите и в 10-а минута Лисандро Лопес стреля с глава от непосредствена близост, след центриране на Сисоко. Капитанът на домакините Стивън Джерард, който според лекарския щаб на "червените" беше излекувал травмата си, се наложи да напусне принудително срещата, като бе заменен от Фабио Аурелио. Единственото попадение през първата част бе отбелязано от Йоси Бенаюн, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле след удар на Аурелио и слаба намеса на защитата на гостите. През второто полувреме гостите заиграха още по-добре и логично стигнаха до равенството. От 65-а минута на срещата Лион упражни натиск на "Анфийлд" и попадението не закъсня. В 72-а минута Рейна направи две великолепни спасявания след удари на противникови състезатели, но в крайна сметка дебютантът Максим Гоналонс успя да прати топката в мрежата след разбъркване в наказателното поле и удар с глава. В даденото от съдията продължение Цезар Делгадо отбеляза победно попадение за гостите след като се възползва от страхотен пас на Сидни Гову, който елиминира защитата на Ливърпул и вратарят Хосе Рейна. В другия мач по това време Фиорентина постигна победа над Дебрецен с 3:4 и по този начин класирането след третите в тази придоби следния вид:

\"\"

Лион за разлика от съперника си се представя отлично от началото на сезона, като е водач с три победи в Лигата и заема второ място във френското първенство, на две точки зад лидера и настоящ шампион Бордо. Победа в предстоящия мач ще означава сигурно класиране на ОЛ в елиминационната фаза, а и ако Фиорентина постигне очакваната победа над Дебрецен, то Ливърпул е поставен пред сериозната угроза да продължи участието си в Лига Европа. В състава на Клод Пюел се завръщат плеймейкърът Ким Калстрьом и вратарят Хюго Лорис. Жан-Ален Бумсонг, Матьо Бодмер и Андерсон Клебер Бералдо отпадат от групата, което означава, че Крис и Жереми Туалан ще трябва да действат в центъра на френската отбрана. Бразилската звезда на Лион Мишел Бастос не взе участие в мача на "Анфийлд\', но сега е възстановен и ще може да играе срещу Ливърпул.

Следващите три мача на Ливърпул ще бъдат решаващи за съдбата на мениджъра Рафаел Бенитес, твърдят английските медии. Мърсисайдци имат 6 загуби в последните си 7 мача, което е най-лошата им серия в историята на тима от над 50 години насам. Поражение и от Лион в Шампионската лига през седмицата ще доведе до финансови загуби в размер на около 15 милиона паунда, а Бенитес може да си стегне куфарите от "Анфийлд". Според пресата на Острова, двубоите с "лъвовете", Бирмингам и Манчестър Сити ще решат съдбата на испанския наставник, който продължава да твърди, че в отбора всичко е наред. Големият удар за "червените" е отсъствието ма капитана Стивън Джерард, който не успява да се възстанови от контузията в слабините си. Топнападателят Фернандо Торес също ще трябва да се оперира, но се смята, че той ще успее да играе срещу Лион във Франция. Новото попълнение в халфовата линия на тима Алберто Акуилани се възстанови от контузия, но пък според слуховете в Англия е пипнал вирус и вероятно няма да играе в този мач. Проблемите за Бенитес продължават със защитниците Мартин Шкъртел и Мартин Кели, както и крилото Алберт Риера, които отпаднаха от групата за мача с Лион. Под въпрос до последно ще останат Глен Джонсън, Фабио Аурелио, Даниел Агер и Давид Н\'Гог.

Олимпик Лион - Ливърпул, "Стад Жерланд", 21:45 часа

Главен съдия: Франк Де Блекеере (Белгия)