Скалони: На един Мондиал могат да станат такива неща

21:01

Селекционерът на Аржентина Лионел Скалони отказа да анализира в детайли причините за шокиращата загуба с 1:2 от Саудитска Арабия и вместо това подчерта нуждата от това отборът му да се съвземе от това поражение и да гледа към предстоящите мачове с Мексико (26 ноември) и Полша (30 ноември).

“Знаехме как играят Саудитска Арабия. Подготвяхме се за мача, осъзнавайки, че те ще излязат със защита, изнесена напред. Засадите бяха милиметрични. Не ни остава друго освен да станем и да продължим напред. Няма нужда да анализираме повече от това. Днес е тъжен ден, но трябва да надигнем глава и да продължим. Смятам, че първото полувреме беше изцяло наше, но един гол може да промени всичко. Ще анализираме отиграванията за техните попадения с повече спокойствие. Головете дойдоха в 48-ата и 51-вата (53’-тата всъщност - б.р.) минути. Не ни обърнаха поради физически причини. Ще видим медицинския доклад, но повечето играчи се намират в добро състояние. Ще продължим да мислим по същия начин. Преди мача ни сочеха за фаворит, но на един Мондиал могат да станат такива неща. Трябва да работим върху аспектите, които не се получиха добре”, заяви Скалони на пресконференцията си след мача.