"Соколите" и "сините" изиграха здрав мач на "Коритото", в който, разбира се, Левски не победи

16:47

Изключително драматичен сблъсък изиграха Спартак Варна и Левски в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. На “Коритото” двата тима не излъчиха победител, като срещата завърши 2:2, а две от попаденията бяха истински шедьоври.

Филип Кръстев отбеляза фантастичен гол в 25-ата минута, след като мина на парад през половината защита на "соколите". Ивайло Климентов изравни с нов гол красавец след бомбен шут от над 20 метра в 48-ата минута Кръстев веднага върна преднината на столичани в 50-ата минута. Бившият играч на Левски Пламен Димов пък изравни в 66-ата минута.

Няколко хиляди зрители по трибуните на "Коритото" създадоха отлична атмосфера, а на терена двата тима се борят за всяка топка. Домакините действат повече на контраатака, но създадоха напрежение пред Андреев, докато гостите владеят повече топката, но стигнаха до гол след индивидуалната класа на национала Кръстев.

Тодор Киселичков направи две промени от равенството 2:2 със Славия. Виктор Митев и Божидар Васев замениха Велислав Боев и Денис Баланюк. Иван Дичевски бе вратар, а пред него действаха Мехмед Сабри, Никола Борисов, Пламен Димов, Емануел Моура,Митев, Румен Руменов, Ивайло Климентов, Васев, Здравко Димитров и Ивей Ромееш.

Станимир Стоилов направи няколко промени от равенството 0:0 с Черно море. Мъри първо върна схемата с четирима бранител, а 17-годишният Борислав Рупанов водеше атаката за първи път, правейки дебют в титулярния състав. Общо трима футболисти бяха заменени в стартовите 11 на "Тича". Освен младока, Филип Кръстев се завърна след травма и Андриан Краев след наказание. Те замениха Келиан ван дер Каап, Шеху и Марин Петков. Пред Андреев, започнаха Петрис, Сунберг, Кордоба и Цунами, а Кръстев и Краев действаха пред тях. Георги Милано бе пратен на левия фланг, а Уелтон на десния. Роналдо действаше зад Рупанов.

Първият опасен удар бе на Румен Руменов, но Андреев плонжира и изби в 8-ата минута. Националът Кръстев се завърна с фантастичен гол в 25-ата минута, след като нахлу през центъра и със самостоятелен рейд преодоля четирима бранители преди да даде аванс на гостите, които в този мач играеха в жълто. Така столичани прекъснаха серията си от 277 минути без попадение, халфът пък се разписа за първи път от 20-и август.

Голът даде самочувствие на столичани, но домакините не се предаваха и се опитваха да се възползват от оставените пространства на контраатака. В 41-ата минута Васев стреля в аут от добра позиция, а в 45-ата минута Сабри стреля, но Андреев спаси и резултатът остана непроменен до паузата.

Втората част обаче започна страхотно за варненци, които стигнаха моментално до равенството. Това се случи в 48-ата минута, когато Кръстев наимно подаде топката на Климентов, който с бомбен шут матира Андреев.

СПАРТАК ВАРНА 2:2 ЛЕВСКИ

0:1 Кръстев 25'
1:1 Климентов 48'
1:2 Кръстев 50'
2:2 Димов 66'

СПАРТАК ВАРНА: Иван Дичевски, Мехмед Сабри, Никола Борисов, Пламен Димов, Емануел Моура, Виктор Митев, Румен Руменов, Ивайло Климентов, Божидар Васев, Здравко Димитров, Ивей Ромеш;

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Адриан Краев, Георги Миланов, Филип Кръстев, Уелтон, Роналдо, Борислав Рупанов;