Страхотно начало за Чаби Алонсо начело на Байер Леверкузен, аспирините разгромиха Шалке с 4:0

18:33

Треньорската смяна в Байер (Леверкузен) даде мигновен резултат, след като тимът разгроми Шалке 04 с 4:0 в дебюта на Чаби Алонсо. Това е едва втора победа за “аспирините” в Бундеслигата този сезон, с което те излязоха от зоната на изпадащите за сметка точно на “кралскосините” от Гелзенкирхен.

Мачът на “БайАрена” беше спечелен с лекота от домакините, защото и гостуващият отбор не направи почти нищо. Джереми Фримпонг блесна с два гола, Муса Диаби реализира един, а направи и две асистенции. В края точен беше и Паулиньо.

Алонсо, който беше назначен начело на Леверкузен преди дни, заложи на схема с трима централни защитници.

Първият гол дойде в 38-ата, когато Диаби реализира след бомбен шут. След само три минути Фримпонг удвои аванса на Байер.

Осем минути след паузата нидерландецът покачи на 3:0 и окончателно отказа Шалке 04. В последната минута резервата Паулиньо реализира за крайното 4:0.