Байерн не се даде на Барса! Всичко ще се реши в Каталуня

00:33

Отборът на ФК Барселона Баскет претърпя поражение от БК Байерн Мюнхен с 52:59 (12:18, 13:18, 9:14, 18:9) като гост в Германия, с което четвъртфиналната серия беше изравнена на 2-2 победи. Петият двубой ще се проведе в Барселона във вторник идната седмица.

Испанският гранд, лидер в редовния сезон на Евролигата, не успя да се справи със защитата на Байерн, изоставайки с 25:36 на почивката. И двата тима не бяха особено резултатни като преди последните 10 минути резултатът бе 50:34 за домакините. Баскетболистите на Барселона наваксаха малко от пасива си, но победата бе за Байерн Мюнхен.

Най-резултатен за успеха на германския отбор беше Ник Уайлър-Баб с 12 точки, 8 борби и 4 асистенции, а за гостите с 12 точки и 3 борби се отчете Алекс Абринес.