Арсенал се утвърди в топ 4 след категоричен успех срещу Норич (видео)

21:56

Арсенал стигна до четвъртата си поредна победа в първенството, след като разби последния в класирането Норич с 5:0. Въпреки че отново бяха без бившия си капитан Пиер-Емерик Обамеянг, лондончани показаха, че нямат проблеми в нападение и отбелязаха пет гола във втори пореден мач. "Артилеристите" вече дават сериозна заявка за място в четворката. Те са четвърти и имат аванс от 6 точки пред петия Тотнъм, но отборите зад тях имат да наваксват отложени мачове.

Букайо Сака откри резултата още в шестата минута след подаване на Мартин Йодегор. Норвежецът асистира и за втория гол, дело на Киърън Тиърни малко преди почивката. Сака се разписа за втори път в 67-ата минута, Александре Лаказет вкара от дузпа малко преди края, а в добавеното време влезлият като резерва Емил Смит Роу оформи крайното 0:5.