Диньо и Пато върнаха победния ход на Милан

08:48
Милан се събуди от летаргията, която бе обхванала тима от началото на сезона и постигна ценна за самочувствието си победа над Рома с 2:1 в мач от 8-я кръг на Серия А.

"Росонерите" показаха характер и успяха да обърнат срещата през второто полувреме, след като на почивката губеха с 0:1.

Още в 3-а минута Жереми Менез се възползва от грешка в защитата на домакините, изкочи сам срещу Дида и откри резултата в полза на "вълците". До 20-а минута на срещата футболистите на Милан изглеждаха доста объркани, но Даниеле Де Роси и Менез пропуснаха да ги накажат за втори път.

След това "росонерите" успяха на няколко пъти да застрашат вратата на Рома, а Кларанс Зеедорф пропусна най-чистата ситуация. Гостите отвърнаха с добра атака, при която Мирко Вучинич се измъкна само срещу Дида, но не успя да вкара.

През втората част Милан заигра по-добре и въпреки че продължи да допуска слабости в защита, успя да стигне до равенството в 57-а минута. Николас Бурдисо фаулира Алесандро Неста в наказателното поле, реферът отсъди дузпа, която Роналдиньо реализира хладнокръвно.

Попадението като че ли се оказа преломния момент в мача, който прекърши "вълците". В 67-а минута пък Роналдиньо намери чудесно Алешандре Пато, който овладя на гърди, елиминира вратаря и вкара за 2:1.

Рома опита да отвърне на удара, но Дида внимаваше за ударите на противниковите футболисти. В 81-а минута пък Амброзини бе изгонен, но и това не помогна на гостите да стигнат до точката.

Милан е на незавидната 8-а позиция с 12 точки, докато Рома е 11-и с 11 точки.