Челси се поздрави с впечатляваща победа, след като направи на пух и прах Норич (видео)

17:58

Челси разби последния в класирането Норич Сити със 7:0 и увеличи преднината си на върха. Лондончани имаха тотално превъзходство и бележеха гол след гол за радост на феновете на "Стамфорд Бридж". Мейсън Маунт се отличи с хеттрик, а гостите завършиха срещата с 10 човека, след като Бен Гибсън получи втори жълт картон в 65-ата минута.

Маунт откри резултата в осмата минута, а Калъм Хъдсън-Одой удвои преднината на "сините" в 18-ата. Малко преди почивката Рийс Джеймс се разписа, а Бен Чилуел направи резултата 4:0 в 57-ата минута. Автогол на Максимилиан Аарънс увеличи проблемите на гостите, а към края на срещата Маунт вкара още два пъти.

Лондончани вече имат преднина от 4 точки пред втория Ливърпул, който утре гостува на Манчестър Юнайтед. Норич е на дъното на класирането с две точки от девет мача и го чака много тежка битка за оцеляване до края на сезона.