Арда за първи път на 1/2-финал за Купата на България (видео)

17:35

Отборът на Арда Кърджали за първи път в историята си се класира на полуфиналите за Купата на България. Футболистите на Николай Киров победиха с 1:0 като гост ЦСКА 1948 София на Националния стадион „Васил Левски“

Националът Спас Делев отбеляза гола в 55-ата минута. Той вкара топката с глава след центриране от ляво на Тонислав Йорданов и колективна грешка на отбраната на ЦСКА 1948.

В осмата минута попадение на Ангел Бастунов от домакините беше отменен заради спорна засада.

До края на срещата най-сериозното положение за ЦСКА София беше на Серкан Юсеин в 82-ата, чийто удар беше отразен от вратаря Иван Караджов.

Така Арда се присъедини на полуфиналите към шампиона Лудогорец.

От 18:30 часа днес играят отборите на Славия и Левски. Утре ЦСКА София приема Ботев Враца в последния четвъртфинал в турнира.