Ботев Пловдив си върна на ЦСКА 1948 (видео)

18:20

Ботев Пловдив спря негативната си серия от 10 поредни шампионатни мача без победа и надвиха ЦСКА 1948 София с 3:2 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига.

Па Конатев (16') изведе домакините напред с хубав гол, след като премина през няколко футболисти на "червените". Атанас Илиев (2'9) удвои с поредния си гол с "жълто-черната" фланелка. През второто полувреме Галин Иванов (68') върна един гол за гостите. Атанас Илиев (88') отбеляза втория си гол в срещата. В петата минута на добавеното време Ангел Бастунов (90+5') направи последните секунди на мача много интересни.

Така "канарчетата" взеха реванш от столичани за отпадането от Купата на България преди десет дни. Тогава Ботев загуби с 1:2 в 1/8-финалите на битката за националния трофей след продължения. През есента пловдивчани бяха унизени от ЦСКА 1948 с 0:5 на "Васил Левски", което доведе до освобождаването на треньора Ферарио Спасов. Сега ситуацията е доста различна, отборът има нови собственици, а начело е Азрудин Валентич. Пловдивчани записаха първи успех през пролетта, който досега им убягваше.