Левски постигна обрат над Ботев Враца (видео)

18:31

Левски най-сетне отново постигна победа далеч от стадион "Георги Аспарухов" в efbet Лига. Столичани обърнаха с 3:1 през втората част Ботев Враца в мач от 21-ия кръг, след като губеха на почивката само с 0:1 и останаха без един от основните си играчи.

Защитникът Константин Ничев бе точен още в 6-ата минута. Даниел Генов пропусна дузпа в 15-ата минута, след което в 31-ата минута пропиля най-чистото положение в двубоя. В 23-ата минута Начо Монсалве пък беше пратен в болница след сблъсък с Красимир Костов.

През втората част 26-кратните шампиони стигнаха до бълен обрат в рамките на две минути. Водени от Найджъл Робърта столичани изравниха в 57-ата минута, а Живко Атанасов бърна нежата в полза на Левски в 59-ата минута. Отново Робърта бе точен от дузпа в 65-ата минута.

Така Левски записа едва втори успех далеч от "Герена" през тази кампания. Интересното е, че и двата бяха в Северозападна България, тъй като през август левскарите разбиха с 4:0 Монтана на "Огоста".