Юве без Роналдо не успя да победи Лече

19:42

Лече и Ювентус завършиха наравно 1:1 в стартовата среща от 9-и кръг на Серия А. Двубоят се игра на “Стадио Виа Дел Маре” в Лече пред 26 6000 зрители.

Автор на първия гол стана нападателят на Ювентус Пауло Дибала, който реализира дузпа в 50-ата минута. Домакините обаче зарадваха своите привърженици шест минути по-късно, когато Марко Манкозу също превърна в гол 11-метров наказателен удар. В мача не взе участие Кристиано Роналдо, който получи почивка от своя треньор Маурицио Сари.

Лече прекъсна победна серия на Ювентус от пет мача. В предните си мачове грандът от Торино победи Болоня (2:1), Интер Милано (2:1), СПАЛ (2:0), Бреша (2:1) и Верона (2:1). Ювентус с 23 точки е водач в таблицата, а Лече с 8 е на 16-о.