Супер начало за Солскяер в първия му мач начело на Ман Юнайтед (видео)

21:45

Манчестър Юнайтед игра с много желание и стигна до изразителен успех с 5:1 в гостуването си на Кардиф Сити в 18-и кръг на Премиършип. Това бе първи двубой за "червените дяволи" под ръководството на бившия нападател на отбора Оле Гунар Солскяер.

Начало на разгрома постави Маркъс Рашфорд с гол от пряк свободен удар още в третата минута. Андер Евера удвои преднината на гостите в 29-ата минута, а испанският халф на домакините Виктор Камараса съкрати изоставането с гол от дузпа в 38-ата минута. Само три минути по-късно Антони Марсиал покачи на 3:1, а през второто полувреме Джеси Лингард се разписа на два пъти, за да се стигне до категоричния успех на Манчестър Юнайтед в двубоя.

Оле Гунар Солскяер оглави отбора по-рано тази седмица, заменяйки Жозе Моуриньо. Манчестър Юнайтед заема шесто място в подреждането с 29 точки, а Кардиф е на 17-а позиция с 14 т.