Фетел записа безапелационна победа на "Спа"

18:07

Лидерът на Ферари Себастиан Фетел спечели по безапелационен начин днешната Гран При на Белгия, след като стартира от втора позиция по-рано днес на пистата "Спа". Днес всичко се реши малко след старта, когато Себастиан нанесе своя удар и изпревари основния си конкурент за титлата Люис Хамилтън от Мерцедес.

След този триумф четирикратният световен шампион намали изоставането си в класирането при пилотите на 17 точки и вече има 52 победи в кариерата си на пилот във Формула 1, изпреварвайки легендата на спорта Ален Прост.

Хамилтън, който стартира от първо място, днес нямаше отговор на темпото на Фетел и остана втори с изоставане на финала от над десет секунди. За третото място на подиума се пребори холандската звезда на Ред Бул Макс Верстапен, а вторият пилот на Мерцедес Валтери Ботас успя да стигне до четвъртото място, след като трябваше да стартира едва 17-и след слабо представяне в квалификацията и наказание.