Ботев тушира Левски с човек по-малко (видео)

14:21

Ботев Пловдив с 10 човека подчини скандален Левски с 1:0 в среща от втория кръг на шампионския плейоф в Първа лига пред пълните трибуни на "Коматево".

Герой за канарчетата за пореден път през този сезон беше резервата Стивън Петков, който наказа родния си клуб с гол в 79-ата минута. Попадението е негово девето в шампионата, като всичките са отбелязани, след като е влизал от пейката. Успехът е изключително сладък за жълто-черните, които играха 50 минути с човек по-малко. Причината за това бе, че Димитър Пиргов беше изгонен с директен червен картон в 41-ата минута.

Домакините удариха и две греди през първата част чрез Жоао Пауло (7) и Неделев (45), докато Габриел Обертан (28) също нацели гредата преди почивката, а Сержиу Буш пропусна да вкара на празна врата в 75-ата минута.

Стартови състави:

Ботев Пловдив: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Диого Компос, Дуде Ндонгала, Жоао Паоло

Левски: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Паулиньо, Антонио Вутов, Габриел Обертан