Хигинс не остави шансове на Ракетата на четвъртфиналите в Уелс

12:16

В сблъсък на две легенди в Кардиф шотландецът Джон Хигинс победи Рони О‘Съливан с 5-1 и се класира за полуфиналите на Уелш Оупън. Ракетата се намираше в страхотна форма преди двубоя, като бе записал три чисти победи по пътя си към четвъртфиналната фаза, а общо имаше на сметката си 18 поредни спечелени фрейма.

Той започна силно срещу големия си съперник и взе първия фрейм с брейк от 64, но Хигинс отговори подобаващо и изравни със сенчъри брейк от 113. Ракетата започна да допуска грешки, докато Хигинс бе много стабилен и поведе с 2-1, а решаващият момент дойде в четвъртия фрейм, когато О‘Съливан реализира фреймбол, но след това вкара бялата и позволи на опонента си да разчисти масата и да дръпне с 3-1. След почивката англичанинът бе загубил желание за игра и Хигинс затвори мача с още два фрейма, постигайки нов сенчъри брейк – 101. На полуфиналите шотландецът ще срещне Гари Уилсън, който победи Ю Делу с 5-2. В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Бари Хоукинс и Нопон Саенгхам.